Kırkpabuç 7318 Oynayalım Öğrenelim I Eğitici Çocuk Oyunu

Kırkpabuç 7318 Oynayalım Öğrenelim I Eğitici Çocuk Oyunu

Marka: Kırkpabuç
Ürün Kodu : KRP7318
Ürün Tükendi

Telefon ile sipariş

Ürün Hakkında
Kırkpabuç 7318 Oynayalım Öğrenelim 1 Eğitici Çocuk Oyunu

Oyunun özellikleri:
Oyun 7,8x7,8 cm ölçülerinde 28 karttan oluşmaktadır. 
Oyuncu Sayısı: 1-4
Yaş Grubu: 4+

Oynayalım Öğrenelim Oynanışı :
Kutunun içerisindeki kartlar, resimleri üste gelecek şekilde  geniş ve düz bir zemin üzerine açılır. Eğer birden fazla oyuncu var ise oyun oynama sırasını belirlemek için sayışılır. Oyuncular sıra ile yerden birer kart seçip onu incelerler ve birbirlerine gösterip anlatırlar.   Sonraki oyuncu önceki oyuncu / oyuncular ile  aynı  olayın kartını seçti ise o kart tekrar yerine bırakılıp yerden farklı bir olay kartı seçilir. Daha sonra zemin üzerindeki kartlar incelenerek seçilen kartla ilişkili olan resimler yerden toplanır.  Her oyuncu seçilen ilk kartın yanına  toplanan diğer kartları  yerleştirir ve her bir karttaki resimleri tek tek inceler. İlk önce hangi olayın olduğunu belirler ve  o kart  en başa yerleştirilir. Onu takip eden  olay kartı onun  yanına yerleştirilerek olayla ilgili tüm kartlar yan yana sıralanır. Kartlar yan yana  yerleştirildiğinde birleşmiyorlarsa sıralamada bir sorun vardır tekrar düşünülüp  doğru sıralama bulunarak  oyuna devam edilmelidir. Tüm kartlar yerleştirildiğinde sıra ile her oyuncu seçtiği olayın tamamını  diğer oyunculara anlatır.

Psikomotor Gelişim
Aynı olayın parçalarını yerden toplayıp olayı oluş sırasına göre sıralarken el göz koordinasyonu gelişir.

Sosyal - Duygusal Gelişim
Olay sıralamayı doğru olarak tamamlayan çocuk kendi başına başarma duygusunu yaşar ve bu durum kendisine güven duygusunu geliştirir. Birlikte oyun sırasında  sosyalleşmesi desteklenir.

Dil Gelişimi
Her bir karttaki resimler ve olayın tamamı hakkında konuşurken yeni kelimeler öğrenir ve dili doğal ortam içerisinde kullanarak Türkçe dil yapısını doğru olarak kullanma fırsatını bulur.

Bilişsel Gelişim
Birbiri ile ilişkili parçaları toplarken ve olayı sıralarken ayırt etme, parça bütün ilişkisi kurma, sıralama, problem çözme, gibi algıya dayalı bilişsel becerileri desteklenir, her bir karttaki resimler ve olayın tamamı hakkında konuşurken ise bilmediği kavramları öğrenir.


Ürün Özellikleri
Yaş ve Cinsiyet
Yaş Grubu Çocuk
Yaşı 4-5-6 Yaş
Cinsiyet Ortak
Ürün Detayı
Ürün Grubu Kutu Oyunu
Kullanım Alanı Çocuk Odası
Renk Seçiniz Sarı
Tema Oyun ve Eğlence
Ölçüler
Parça Sayısı 20-29 Parça
Boyut 1-9 cm
Yorum ve Puanlar

Yorum yapabilmeniz için üye iseniz giriş yapınızı değilseniz lütfen üye olunuz

Giriş Yap Üye Ol

Ürünün Puanı :
Yorum GönderKobiMaster